جستجو کنید دعوت به همکاری
86124696 (021) 98+ info@avamedical-co.com

عمل بای پس

عمل بای پس چیست؟ عمل بای پس معده (به انگلیسی: Gastric bypass)٬ مشابه اسلیو معده یک روش جراحی است که در درمان بیماری های چاقی انجام میشود.عمل گاستریک بای پس معده برای کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که به شیوه معمول نمیتوانند لاغر شوند و چاقی برای آنها جدای از مشکلات چاقی٬ بیماری های خطرناکی را به همراه دارد.در عمل بای پس٬ معده به دو کیسه فوقانی و تحتانی تقسیم میشود که یکی از آنها ۵ الی ۱۰ درصد اندازه کل است و مسوولیت نگهداری غذا را بر عهده دارد. سپس قسمتی از روده کوچک نیز از مسیر جذب غذا کنار گذاشته میشود.در این روش هیچ قسمتی از معده جدا نمیشود و قسمت بزرگتر معده کماکان به تولید و ترشح آنزیم های معمول میپردازد اما غذایی به این قسمت وارد نمیشود.همچنین قسمتی از روده به معده کوچکتر وصل میشود و قسمت مهمتر روده که وظیفه جذب مواد غذایی را دارد از مسیر خارج میشود.

هدف از انجام عمل بای پس چیست؟

بای پس معده سنتی یا کلاسیک به منظور ایجاد محدودیت و سوء جذب به کار میرود. بعبارتی اهداف جراحی موارد زیر است: بیمار غذای کمتری مصرف کند (اصل محدودیت) ، جذب کالری مواد غذایی در بدن کم شود (اصل سوء جذب) ، برای اینکه بیمار غذای کمتری میل کند باید سایز معده تغییر کند و برای اینکه غذای کمتری جذب شود میبایست فعالیت روده را به شیوه ای تغییر داد که جذب کمتری انجام دهد. زمانیکه معده کوچک میشود٬ بیمار احساس پری معده و سیری دارد٬ بنابرین میلی به خوردن غذا ندارد. از طرفی در روده جذب مواد غذایی کمتری صورت میگیرد و عملا کالری کمتری به بدن میرسد.

مزایای عمل بای پس

درمان بیماری هایی مانند: دیابت نوع ۲ – فشار خون بالا – آپنه خواب – رفلاکس مری به معده – انواع بیماریهای قلبی – سکته – نازایی – کلسترول بالا و … و هم چنین شما می تواند پس از کاهش وزن با اعتماد نفس به فعالیت هایی بپردازید که قبلا به دلایل مختلفی از انجام دادن آن ها خودداری می کردید و کیفیت زندگی خود را بالا ببرید.

نکته مهم :  بای پس معده می تواند باعث کاهش وزن طولانی مدت شود اگر:
• در صورت تغییرات موثر در سبک زندکی خود
• پیروی از برنامه ای که به شما داده می شود
•با رعایت همه موارد می تواند در مدت ۲ سال تقریبا ۶۰ درصد اضافه وزن خود را کم کنید

چه کسانی کاندید عمل بای پس هستند؟

☚ افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها 40 یا بالاتر از 40 است.
☚ افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین ۳۵ تا ۳۹.۹ است و دچار مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی مثل: دیابت،
☚ فشار خون بالا و مشکلات تنفسی حین خواب هستند می‌توانند خود را واجد شرایط عمل بای پس بدانند.

آوا تجهیز نوین هیراد

این مجموعه با فراهم آوردن کلیه امکانات جانبی گردشگری بر آن است که یک سفر نتیجه بخش و خاطره انگیر هم به لحاظ درمانی و هم به لحاظ توریستی برای بیماران رقم بزند