جستجو کنید دعوت به همکاری
86124696 (021) 98+ info@avamedical-co.com

روشی برای کاش درد پس از جراحی

 

​به گزارش صدآنلاین بر اساس جدیدترین تحقیقاتی که در آمریکا به انجام رسیده است، کهنه سربازان و مجروحان جنگی که پیش از عمل جراحی طب سوزنی انجام داده اند، به مسکن‌های درد کمتری نیاز داشتند.

دکتر «بریندا کریش» (Brinda Krish) سرپرست این تیم تحقیقاتی و متخصص بیهوشی در مرکز پزشکی دیترویت (واقع در ایالت میشیگان آمریکا) گفت: شش درصد از بیمارانی که از مسکن بعد از عمل جراحی استفاده کرده اند، به آن وابسته می‌شوند. این در حالی است که کهنه سربازان در مقایسه با غیر نظامیان، دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ بر اثر مصرف بیش از حد (اوردوز) مواد مُسکن قرار دارند.

دکتر بریندا کریش در ادامه افزود: واضح است که داشتن چندین گزینه برای درمان درد، امری بسیار مهم قلمداد می‌شود و طب سوزنی، یک جایگزین عالی است. طب سوزنی، ایمن، مقرون به صرفه و کاراست.

محققان در این پژوهش دو گروه از بیماران تحت درمان در مرکز پزشکی «John D. VA» (بیمارستانی که متعلق به کهنه سربازان و مجروحان جنگی در شهر دیترویت آمریکاست) را مورد مطالعه قرار دادند.

در گروه اول ۲۱ بیمار تحت درمان طب سوزنی سنتی قرار گرفتند؛ به طوری که سوزن‌های بسیار نازک در نقاط تحریک کننده بدن برای کاهش درد آن‌ها بکار گرفته شد و ۲۱ نفر دیگر درمان طب سوزنی را دریافت نگرفتند.

در گروه دوم نیز برای ۲۸ بیمار طب سوزنی را در میدان جنگ از سوی یک پزشک نیروی هوایی آمریکا دریافت کردند، بدون آنکه از مواد مسکن برای کاهش درد آن‌ها استفاده شود.

در هر دو گروه، مجروحان جنگی و کهنه سربازان در مقایسه با دیگر بیمارانی که برای آن‌ها از طب سوزنی استفاده نشده بود، از کاهش شدید درد پس از عمل جراحی و استفاده اندک ازداروهای مسکن پس از جراحی سخن گفتند.

دکتر بریندا کریش گفت: برخی بیماران بلافاصله از طب سوزنی استقبال می‌کنند و برخی دیگر بیشتر زمانی که در خصوص خطرات استفاده از داروهای مسکن اطلاع پیدا می‌کنند، به طب سوزنی علاقه مند می‌شوتد.

او در ادامه گفت: طب سوزنی فقط یک دارو نیست، بلکه بسیار ایمن است؛ چرا که در میدان جنگ توسط یک پزشک نیرو‌های مسلح بکار گرفته شده است و کهنه سربازان و مجروحان جنگی نیز تمایل بیشتری برای مشارت در این امر دارند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *